Neprekidnost vaših poslovnih procesa zavisi od: fizičke infrastrukture (napajanje, hlađenje, kabliranje), servera, komunikacione opreme i naravno aplikativnih programa, a stalno je ugrožavaju ljudski faktor i slaba servisna podrška. Ova i slična pitanja su razlog zbog koga smo organizovali treću po redu stručnu konferenciju „DATUM – Data centri i IT infrastruktura”. Vaši i naši gosti-domaćini su čelnici vodećih kompanija zaduženih za infrastrukturu na domaćoj sceni:
Schneider Electric Srbija, Emerson, Eaton, Enel PS, Logo, Termoinženjering, Kingston, Eunet, SBB, Telekom, Datatek, Mainstream...Konferencija je, prevashodno, namenjena finansijskom sektoru, velikim državnim organizacijama, srednjim i velikim preduzećima. Ovogodišnji DATUM okuplja preko 300 poslovih ljudi iz cele zemlje – generalni direktori, IT direktori (CIO), tehnički direktori, direktori finansija (CFO), ukratko svima koji odlučuju. Kao jedinstven skup ove vrste, DATUM će ponuditi odgovore na pitanja:
Kako da obezbedite kontinuitet poslovanja?
Kako da umanjite rizike na fizičkoj infrastrukturi?
Kako da ostvarite energetsku efikasnost (green Datacentre)?
Tele-Housing iskustva u Srbiji?
Naš skromni doprinos kretanju u pravom smeru predstavlja organizovanje ove konferencije, u čijem radu učestvuju, zaista, najjčuveniji ponuđači data centara i infrastrukture. Svaki od naših partnera objasniće vam kako da svoje poslovanje učinite stabilnijim i efikasnijim, potkrepljući to najboljim primerima iz dosadašnje prakse. Iskreno im zahvaljujemo na tome što su naš skup prepoznali kao priliku da prikažu svoja najbolja rešenja za data centre i infrastrukturu.
Hvala vam što ste nam ukazali poverenje!
Rezultati Web ankete
Kontinuitet poslovanja (Business continuity) | |
Tier standards | Eric Maddison |
Introduction to Data Center Operation | Attila Szarka |
Uticaj preventivnog održavanja na kontinuitet poslovanja (SLA ugovori) | Gordan Vujičić |
SBB Telepark Data Centar | |
Energetska efikasnost (Green Datacentre) | |
Visoka energetska efikasnost – uticaj tehnologije na dizajn Data centara | Krešimir Krpan |
The Challenges of Green Datacentres | Matilda Brunnström |
Aktuelne serverske SSD i memorijske konfiguracije | Pasi Siukonen |
Strukturno kabliranje – Mreža u data centru | Phil Ward |
Tele Housing u Srbiji | |
Razvoj telehousing usluge u Srbiji | Ivan Sekulović |
Data centri - IT infrastruktura | Vladan Nešić |
SBB solutions – platforma za vaše poslovanje | Aleksandar Janković |
Cloud hosting od pet devetki | Boško Radivojević |
Korisnička iskustva i najbolja praksa | |
ESS=Energy Saver System , VMMS=Variable Module Management System | Matilda Brunnström |
Virtuelizacija storidža | Mirko Balubdžić |
Predavači
Eric Maddison
Konsultant za kritične sisteme, UPTIME INSTITUTE
Eric Maddison je konsultant instituta Uptime Institute-Professional Services, koristeći svoju profesionalnu i inženjersku ekspertizu za kritične sisteme (mission critical), obezbeđuje TGA (Tier Gap Analysis) analize, TCDD (Tier Certification of Detailed Design) i TCCF (Tier Certification of Completed Facility) sertifikacije kao i akreditovanu ATD (Accredited Tier Designer) obuku klijentima. Dodatno, Eric pruža tehničku pomoć sektoru prodaje i marketinga. Eric se pridružio Institutu 2012. godine, nakon rada u Tokiju i Londonu u jednoj od najvećih svetskih kompanija za inženjerski konsalting, kao saradnik u njihovom timu za kritične sisteme. Prethodno je radio za JP (Japanese Consulting) u Tokiju specijalizujući se za Data centre i projektovanje kritičnih sistema.
Phil Ward
Global Data Center Market Leader, HUBER SUHNER
Phil Ward je završio prava ali je čitavu karijeru proveo u inženjeringu, baveći se razvojem proizvoda i plasmanom istih. Phil preko 15 godina radi u domenu komunikacija i njegov doprinos je bio od suštinskog značaja za razvoj LiSA Fiber Management System u HUBER+SUHNER-u, kako što se tiče FTTH tržišta, tako i što se tiče data centara. On je specijalista za kablovski menadžment u data centrima već 13 godina i zaslužan je za razvoj mnogih proizvoda koji čine današnji LiSA sistem. S obzirom da je u polje optičkih komunikacija ušao kao početnik, i da je tokom prethodnih godina napredovao postupno, Phil-ova specijalnost je da na projekat gleda iz perspektive onih koji instaliraju rešenja, kao i iz perspektive krajnjih kupaca kojima je potrebno fleksibilno rešenje za fiber management sa velikom gustinom konekcija.
Matilda Brunnström
Aplikacioni&Projektantski inženjer u Large Systems Group, Espoo - Finska, za Eaton EMEA, EATON
Matilda je specijalista za velike UPS sisteme u data centrima i drugim kritičnim sistemima. Ona je diplomirala elektrotehniku i poslovne studije na Aalto Univerzitetu - Škola za elektrotehniku, Finska. Govori tečno finski, švedski, engleski i francuski. Matilda kombinuje tehničku ekspertizu sa poznavanjem jezika u podršci za pripremu prodaje UPS rešenja, testiranju i detaljnom treningu za Eaton personal i klijente u EMEA i APAC regionu.
Menadžer prodaje, ENEL PS
Odgovoran za izgradnju tržišne pozicije ENEL PS kao pouzdanog partnera na dodeljenom delu tržišta. Aktivno učestvuje u kreiranju strateških odluka preduzeća. Kreiranje prodajne strategije i taktike za postizanje prodajnih ciljeva. Predstavljanje potencijala kompanije, pronalaženje optimalnih rešenja za novonastale potrebe korisnika, ispunjavanje ugovornih obaveza, dostupan za konsultacije. Transfer znanja i najbolje svetske prakse, implementacija optimalnije rešenje kako bi se obezbedila najbolja korisnička podrška za svoje poslovne procese i optimizaciju troškova klijenta. Upravljanje projektima kroz izbor opreme, kupovinu, montažu, pokretanje. Kao menadžer prodaje je odgovoran za sistem neprekidnog napajanja, hlađenja i AC opremu snabdevanja IKT infrastrukture.
Chief Information Officer, EUNET
Rođjen 1974. godine u Beogradu. Diplomirao na Elektrotehničkom fakultetu u Beogradu, odsek za Računarsku tehniku i informatiku. Aktivno učestvuje u računarskim telekomunikacijama od 1991. godine i početaka domaće BBS scene. Objavio preko 50 tekstova na razlicite IT teme u najeminentnijim domaćim časopisima Računari (BIGZ), Mikroračunari (Mikro knjiga) i PC (PC Press). Od 2000. godine zaposlen u EUnetu, prošao pozicije od Software Developer do Chief Information Officer. Učestvovao u svim razvojnim poslovima EUneta na polju hosting i cloud servisa.
Pre-Sales inženjer, SBB
Aleksandar Janković je zaposlen u sektoru za biznis prodaju na poziciji Pre-Sales inženjera. Poseduje iskustvo u više ICT oblasti kao što su IP mreže, sistemi prenosa i IP telefonski sistemi. Rukovodio je na više većih projekata izgradnje telekomunikacionih sistema i mreža međi kojima su i projekti nacionalnog nivoa, kao što su transportne mreže, IP mreže i infrastrukturni projekti opremanja Data centara i objekata. Objavio je nekoliko stručnih radova i publikacija iz oblasti xDSL sistema prenosa i arhitektura triple-play mreža. Poseduje licence za projektovanje i izgradnju telekomunikacionih mreža i sistema, sertfikat za upravljanje projektima-PMP izdat od strane Američkog udruženja za upravljanje projektima (PMI) kao i više proizvođačkih sertifikata za upravljanje telekomunikacionim uređajima i sistemima.
Šef službe za razvoj i integraciju ICT servisa za ključne korisnike, TELEKOM SRBIJA
Diplomirani inženjer elektrotehnike-smer telekomunikacija, član Inženjerske komore Srbije, poseduje projektantsku licencu. Profesionalni rukovodilac projekata po PMI metodologiji (PMP sertifikat). Dugogodišnje učešće u svim značajnim aktivnostima za razvoj Telekoma od njegovog osnivanja pa do danas kako sa pozicije razvoja u okviru tehnike tako i sa pozicije rukovođenja prodajnih aktivnosti za privatne korisnike i segment malih biznis korisnika. Aktivno učešće u analizi tržišta, planiranja prodaje i kreiranje paketa usluga. Odnedavno na novoj poziciji u okviru ICT sektora. Pored redovnih aktivnosti rukovodi projektom prenosivosti broja u fiksnoj telefoniji (FNP).
Field Application Engineer, KINGSTON TECHNOLOGY
Pasi Siukonen је odgovoran za testiranje, obuku i podršku u različitim odeljenjima (PR, marketing, prodaja na terenu, tehnička podrška i korisnički servis) na Kingston proizvodima, pre svega fokusirajući se na Flash i SSD linije proizvoda. Pre dolaska u Kingston Technology Europe 2008 godine, Pasi je radio u sedištu kompanije u Fountain Valley, California, kao test inženjer za Flash proizvode. Pre Kingston-a, Pasi je radio kao tehnička podrška u IT odeljenju na Univerzitetu Ilinois u Čikagu (УИЦ), a bio je i IT podrška u neprofitnoj organizaciji American Cancer Society. Pasi tečno govori engleski i finski. Glavna interesovanja su mu kompjuterske igre, biciklizam, komponovanje muzike, fotografija i dizajn. Pasi je takođe bio potpresednik grupe Linux Users Group na UIC.
Menadžer za razvoj poslovanja, KINGSTON TECHNOLOGY
Dejan Škuletić je menadžer za razvoj poslovanja u Srbiji, Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini, Makedoniji i Crnoj Gori u kompaniji Kingston Technology. Dejan je odgovoran za razvoj tržišta kompletnog Kingston proizvodnog programa u regionu. On blisko sarađuje sa distributerima, prodavcima, sistem integratorima i korporativnim krajnjim korisnicima, radeći na povećanju tržišnog učešća kompanije u svojoj oblasti. Dejan ima više od 11 godina iskustva u IT-u. Pre dolaska u Kingston Technology 2007. godine, radio je u Pakomu, tada vodećem distributeru u Srbiji. U početku, bio je odgovoran za razvoj i održavanje broja prodajnih ugovora, a zatim je postao menadžer proizvoda odgovoran za distribuciju brojnih proizvodnih linija. Dejan je diplomirao ekonomiju na Univerzitetu u Nišu. Tečno govori engleski i srpski.
Engineering manager, Presales, EMERSON
Krešimir Krpan je 2006. diplomirao na Fakultetu Elektrotehnike i Računarstva u Zagrebu. U kompaniji Emerson radi od 2006. godine na projektima vezanim za energetsku i klima infrastrukturu za telekom, IT i industrijske (Oil & Gas) korisnike. Važniji projekti:
• Dizajn i izgradnja 16 backbone i distribucijskih čvorova za optičku mrežu (Švedska) - 2007
• Dizajn i izgradnja 2 x 2MW energetski centar (telekom operater, Nigerija) - 2009
• Dizajn i izgradnja 2 x stanica za podmorski optički kabel (Nigerija, Ghana) - 2010
• Dizajn i izgradnja 10 x agregacijskih čvorova i data centara za optičku mrežu (Australija) – 2011
• Dizajn i izgradnja kontejnerskog modularnog data centra 1000m2, 2MW, Tier 3certificiran (Uptime Institute) - 2013
Menadžer prodaje za velike korisnike, DATATEK
Mirko Balubdžić je više od 25 godina u prodaji, menadžmentu i konsultacijama informacionih tehnologija. Ekspertize u oblasti mainframe sistema, servera i virtualizacije aplikacija, rada data centara, analize cena i vrednosti, sticao je u kompanijama Datatek, IBM, Gulf Business Machines (Khorafi Business Machines, Bahrain Business Machines), Serbian Business Systems, Intertrade. Za svoj rad dobio je niz prestižnih nagrada i priznanja.
Suosnivač, MAINSTREAM
Boško Radivojević, susosnivač kompanije Mainstream, ima 10 godina iskustva u radu na rukovodećim pozicijama u kompanijama koje se bave pružanjem visokokvalitetnih IT usluga. U svojoj bogatoj karijeri stekao je značajna znanja i iskustva u oblastima administracije Unix sistema, dizajna i implementacije mrežnih rešenja bazirana na Cisco i Juniper opremi , sistemskog programiranja u real-time okruženjima, kao i dizajniranju velikih i skalabilnih hosting sistema. U kompaniji Mainstream odgovaran je za kreiranje strategije razvoja poslovanja.
Business Development Manager Data Center Solutions, CEE and Israel, SCHNEIDER ELECTRIC
Attila Szarka pridružio APC-u u novembru 2005., i njegova specijalizacija su već više od 15 godina data centri. Kao Business Development Manager, njegov posao je da poboljša aktivnost Schneider Electric-a na području data centara i da pruži podršku velikim projektima u Centralnoj i Istočnoj Evropi. Prethodno je kao stariji sistemski inženjer podržavao prodaju i obezbeđivao predprodajnu tehničku podršku za partnere u Mađarskoj i jugoistočnoj Evropi. Pre dolaska u APC, radio je za Banktrade Kft kao direktor prodaje i tu je bio uključen u nekoliko projekata data centara kao projektant i rukovodilac projekta. Ranije je radio u IT oblasti u OTP banci. Attila diplomirao na Tehničkom univerzitetu u Budimpešti na Elektrotehničkom fakultetu.
Agenda skupa (podložna promenama)
09:00 | Registracija - izložba partnera - kafa dobrodošlice |
10:00 | Kontinuitet poslovanja - Business continuity |
| |
11:20 | Kafe pauza - izložba partnera |
11:50 | Energetska efikasnost – Green Datacenter |
| |
13:20 | Koktel ručak |
14:10 | Tele Housing u Srbiji |
| |
15:25 | Panel diskusija - Okrugli sto |
| |
15:55 | Izvlačenje dobitnika nagradne igre |
16:05 | Kraj konferencije |
Partneri
Medijski partneri